Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Istnieje kilka przyczyn, które powodują, że nasza skóra z czasem ulega degradacji i podlega procesom starzenia wraz z licznymi zmianami jej zewnętrznej i wewnętrznej struktury. Wraz z wiekiem naturalna zawartość kwasu hialuronowego spada, co powoduje powstawanie zmarszczek, wiotczenie skóry i utratę owalu.

Działanie kwasu hialuronowego polega na łączeniu ze sobą włókien elastylowych i kolagenowych w skórze właściwej oraz utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry poprzez wiązanie cząsteczek wody. Dzięki swym właściwościom zapewnia gładkość skóry, dodatkowo ma zdolność do usuwania wolnych rodników oraz minimalizowania stanów zapalnych skóry.

Kolagen i elastyna to podstawowe białka tkanki łącznej skóry.

Kolagen jako główny składnik włóknisty naszej skóry odpowiada za jej sprężystość, jędrność i nawilżenie. W młodym wieku włókna kolagenu są regularnie odbudowywane. Wraz z wiekiem jednak wyraźnie osłabia się kondycja naszej skóry i traci ona zdolność odbudowy włókien kolagenowych. Kolagen utrzymuje odpowiednią wilgotność skóry, elastyna nadaje skórze sprężystości i elastyczności.

Elastyna odpowiedzialna jest w naszej skórze za sprężystość włókien kolagenowych. Nadaje ona skórze odpowiednią elastyczność i napięcie. Oprócz tych właściwości odpowiedzialna jest za utrzymywanie na właściwym poziomie odpowiedniego nawilżenia skóry. Dodatkowo doskonale natłuszcza i nawilża, pozostawiając ochronny film na skórze.

W czasie procesu starzenia się skóry, kolagen rozpuszczalny stopniowo przekształca się w usieciowany kolagen nierozpuszczalny, który traci zdolność pobierania wody. Skóra staje się sucha i mało elastyczna. W ramach tego procesu skóra przestaje produkować elastynę - skóra traci swoją elastyczność, staje się sucha.

Powyższe czynniki przyczyniły się do opracowania formuły, która stanowi efektywne połączenie kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. DermVita to produkt polecany dla każdego rodzaju skóry - zniszczonej, dojrzałej, narażonej na długotrwałe oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Zadaniem preparatu DermVita jest zapewnienie znacznego i długotrwałego wzrostu nawilżenia skóry, skuteczna redukcja i wygładzenie zmarszczek, przywrócenie skórze sprężystości i napięcia oraz walka z widocznymi oznakami starzenia.

Produkcja © 2014 STUDIO FLASH